Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kultura

Příspěvky

My se bavíme! A vy?

26. 1. 2008

O divadle BezDirky kolují různé historky. Jedna z nich, kterou ostatně šíříme sami, vypraví o našem hostování v plzeňském klubu Hemingway. Po třičtvrtě hodiny "hraní" se u jednoho stolku zvedl uhlazený pán obepnutý dvěmi nádhernými slečnami a mával nad hlavou modrofialovou bankovkou se slovy: "Dám vám tisíc korun, když přestanete hrát". Reakce byla okamžitá. Uprostřed představení jsme zahájili, nikoli holandskou, dražbu. Ocenili jsme svůj dosavadní výkon minimálně na patnáct set a vlastním přihazováním šroubovali cenu nahoru. Gigolo pochopil, že jeho dvě vteřiny trvající sláva se proměnila ve čtvrthodinku našeho "triumfu". Aby si před slečnami zachoval tvář bonvivána, už jen pro ně, pronesl (bohužel pro jeho peněženku) zásadní větu: "Tak vás ožeru!" Stálo ho to dva a půl tisíce. Díky Vlastíku!
 

O mecenáších a pro mecenáše

26. 1. 2008

Malá, leč důležitá poznámka o mecenování, v Karlových Varech nanejvýš aktuální a bez připomínek pravdivá. (Převzato z materiálů Městského divadla Zlín ke hře Rostislava Křivánka a Vladimíra Franze JÚDIT)
 

Karlovarský kulturák

2. 1. 2008

Tak nám z Městského divadla v Karlových Varech udělají "kulturní dům" jako by se tam doposud dělo něco jiného než kultura.